Zazwyczaj w trakcie lekcji historii nie jest potrzebnych zbyt wiele przedmiotów. Niezbędne jest posiadanie przyborów do pisania, zeszytu oraz odpowiedniego podręcznika. 

Jaki podręcznik będzie najlepszy do nauki historii?

Książką, na którą decydują się nauczyciele historii najczęściej jest Zrozumieć przeszłość 3 do nauki. Zawarte tam informacje są przedstawione w bardzo interesujący sposób, dlatego jeżeli w twojej szkole również korzysta się z tego podręcznika, to będzie on z pewnością wystarczającym źródłem wiedzy. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje historyczne, które powinien znać każdy człowiek kończący szkołę średnią. Jeżeli, jednak historia jest twoim hobby to koniecznie powinieneś skorzystać również z dodatkowych materiałów. Dobrym pomysłem może być kupienie podręcznika do historii, ale w zakresie rozszerzonym. Znajdziesz tam o wiele więcej ciekawych zagadnień przedstawionych w interesujący sposób. Warto również pamiętać, że na końcu każdego działu znajduje się jego podsumowanie. To właśnie tam umieszczone są wszystkie zagadnienia, które z pewnością pojawią się na sprawdzianie.

Czy stare podręczniki mogą się jeszcze przydać?

I choć podręcznik z poprzedniej klasy zazwyczaj nie przydaje się w następnej, to zupełnie inaczej może być w trakcie klasy maturalnej. Dlatego jeżeli zamierzasz pisać maturę z historii, koniecznie schowaj stare podręczniki w bezpieczne miejsce, bo z pewnością przydadzą Ci się w trakcie przygotowań do egzaminu maturalnego z historii. Jeśli nie zamierzasz pisać tego egzaminu, to również powinieneś rozważyć, czy nie zostawić starych podręczników. Mogą Ci się one przydać za kilka lat, gdy będziesz chciał odświeżyć sobie wiedzę, którą zdobyłeś w szkole średniej. Pamiętaj, aby czytając książki, zaznaczać fragmenty, które wydają Ci się być najważniejsze. Dobrym pomysłem może być również sporządzanie notatek ołówkiem na marginesie podręcznika, dzięki temu będziesz wiedział, na co zwrócić szczególną uwagę, gdy będziesz czytał go jeszcze raz w trakcie powtórek przedmaturalnych.